Gouache op papier gemaakt rond 2000 door Henri Plaat.
In nette moderne lijst.
Het werk is afkomstig uit de nalatenschap van de kunstenaar. Het is niet gesigneerd.
Henri Plaat geldt als een succesvolle kunstenaar op diverse vakgebieden. Als filmmaker verwierf hij landelijke bekendheid en deze carrière zag hij bekroond met de winst van een gouden kalf. Ook als beeldend kunstenaar bouwde hij een herkenbaar en mooi oeuvre op. Vanaf 1970 maakte hij landschapsgouaches die de indruk wekken aquarellen te zijn. Door middel van een bijzondere behandeling, waarbij hij zijn gouaches onder meer met een handdouche bewerkte, verkreeg hij vervagende effecten die vormen en kleuren verzachtte. Het levert doorleefde, wat abstracte en geheimzinnige landschappen op, die zich onderscheiden van de werken van andere schilders.