Zilveren Denarius geslagen t.t.v. de Romeinse Republiek (103 v. Chr.)

46. Zilveren Denarius geslagen t.t.v. de Romeinse Republiek (103 v. Chr.)

Zilveren Denarius geslagen te Rome in het jaar 103 voor Christus, ten tijde van de Romeinse Republiek.

Op de voorzijde zien we de afbeelding van een gehelmde Mars, de Romeinse God van de Oorlog.
Op de keerzijde zijn 2 Romeinse soldaten afgebeeld in gevecht met een barbaar. De ene Romeinse soldaat beschermt zijn gevallen strijdmakker met zijn schild tegen de vijand. Onder de afbeelding is de tekst Q TERM M F te lezen, verwijzend naar de heerser Quintus Minucius Thermus. Omdat de munt iets decentraal is geslagen, is de F niet goed zichtbaar.

Literatuur: Crawford 319/1, Sydemham 592, Sear 197.

Prijsindicatie: € 120 - € 150
Afmetingen: 18 mm doorsnee.
Conditie: Zeer Fraai +
Verzendinformatie: Kan worden verzonden of worden afgehaald in Groningen.
Minimumbod: € 80