Munten - Oud-Griekse obol en hemiobol

31. Munten - Oud-Griekse obol en hemiobol

Munten, obol en hemiobol
Herkomst Griekse Oudheid, Mysië, gemunt te Cyzicus
Geslagen 480 voor Christus
Vz. Leeuw, kz. Zwijn
Zilver

Op de munten uit het oude Griekenland staan veelvuldig dieren afgebeeld. Bekende voorbeelden zijn de uil en de dolfijn. Maar ook de bij is een veel geziene gast op de numismatische erfenis uit deze tijd. Dit kavel bestaat uit 2 zeer kleine zilveren muntjes van het type obol en hemiobol, waarop enerzijds een leeuw en anderzijds een zwijn te zien zijn. Het feit dat op dergelijke kleine muntjes toch heldere afbeeldingen konden worden geslagen, zegt veel over de hoge niveau van de Griekse beschaving.

Afmetingen: 9 – 10 mm, 0,33 – 0,75 gram.
Conditie: Zeer Fraai. Bekijk ook de foto's voor een eigen indruk.

Verkoopprijs: € 40