Bronzen beeld van stokstaartje (2e helft 20e eeuw)

16. Bronzen beeld van stokstaartje (2e helft 20e eeuw)

Fraai gestileerd brons in de vorm van een stokstaartje (in het Engels en Afrikaans 'meerkat' genoemd). Het stokstaartje (Suricata suricatta) is een klein roofdier dat tot de mangoesten behoort. Hij wordt ook wel "aardmannetje" genoemd en bewoont alle delen van de Kalahari in zuidelijk Afrika (Angola, Botswana, Namibië en Zuid-Afrika). Het stokstaartje eet voornamelijk insecten, spinnen, schorpioenen en slakken.

Van alle mangoesten zijn de stokstaartjes de meest sociale. Zij leven in een hiërarchie, elk individu in hun groep heeft een afzonderlijke taak. Sommige dieren zijn wachters en staan op de uitkijk. Er is altijd minstens één wachter actief in de groep, wachters staan ook altijd hoger dan de rest zodat ze een beter zicht hebben, ze steunen daarbij op de achterpoten en op de staart.

Hier aangeboden dus zo'n wachter, met prachtige details in brons vormgegeven.

Prijsindicatie: 150 - 250
Afmetingen: Hoogte 30 cm, breedte 12 cm.
Conditie: Uitstekend.

Verkoopprijs: € 180