Nederlandse klederdrachten - Collectie van 4 originele tekeningen/aquarellen (19e eeuw)

27. Nederlandse klederdrachten - Collectie van 4 originele tekeningen/aquarellen (19e eeuw)

Een leuke collectie originele tekeningen van Nederlandse klederdrachten uit de 17e eeuw, ook wel De Gouden Eeuw genoemd. Door een onbekende maker ergens aan het einde van de 19e eeuw met potlood op papier gezet en op fraaie wijze ingekleurd met waterverf. Het zijn ietwat naïeve voorstellingen van twee mannen en vrouwen, maar het is niet onverdienstelijk gedaan. De fraaie vergulde lijstjes maken het tot een charmant geheel.

* De Republiek der 7 Verenigde Nederlanden kende tijdens de (grotendeels) 17e eeuw een bloeiperiode in de handel, kunst en wetenschap waardoor deze eeuw De Gouden Eeuw genoemd werd. Het was onder andere de eeuw van de VOC, De 80-jarige Oorlog, de universiteit van Leiden, van Vondel en Bredero maar ook van Rembrandt, Rubens en Vermeer.

Afmetingen: Beeld: 21 x 13 cm, lijst: 29,5 x 20,5 x 1 cm.
Conditie: Het houthoudende papier is her en der wat bruin gevlekt, maar verder is de staat goed.

Verkoopprijs: € 10