C.A. van Assendelft - Krijttekening - Boer werkend op het land

23. C.A. van Assendelft - Krijttekening - Boer werkend op het land

Cornelis Albert van Assendelft is geboren op 11 mei 1870 in Middelburg, zoon van Cornelis van Assendelft en Alberdina Johanna Loene. Van Assendelft was een Nederlandse kunstschilder en tekenaar (pastels en krijttekeningen). Hij maakte voornamelijk landschappen, met name taferelen van boeren die op het land werken. Veel van zijn werk doet denken aan Millet en Vincent van Gogh. Hij werkte onder meer in Bemmel en in Groesbeek (1919-1924) waar hij ook zijn inspiratie voor o.a. dit werk vandaan haalde. De exacte datum van dit werk is niet te achterhalen, maar het werk is duidelijk gesigneerd. Van Assendelft overleed vlak na de bevrijding in Amsterdam, 22 mei 1945.

Prijsindicatie: 120 - 160
Afmetingen: Lengte 78 cm x Breedte 68 cm
Conditie: Redelijk, beschadigingen aan de onderkant, zijkant en bovenkant, bekijk ook de foto's voor een eigen indruk.

Verkoopprijs: € 50