Oorsieraden - Goud met camee

42. Oorsieraden - Goud met camee

Gemerkt, gehalte 14 karaat.

Een camee is een edelsteen waarvan een deel wordt weggeslepen om een voorstelling in reliëf te creëren. Hierbij geldt dat er meestal sprake is van twee kleuren, waardoor het reliëf mooi afsteekt tegen de weggeslepen achtergrond. De techniek werd al in de Romeinse tijd toegepast: soms werden ter ere van keizers zelfs uitgebreide voorstellingen vervaardigd, zoals de fameuze Gemma Augustea. In de late 19e en vroege 20e eeuw werden veel fraaie sieraden met een camee gemaakt, zoals dit mooie paar gouden oorsieraden.

Prijsindicatie: 180 - 200
Afmetingen: Lengte: 1,7 cm. Gewicht: 6,7 gram.
Conditie: In goede staat. Bekijk ook de foto's voor een eigen indruk.