Keramisch model voor de frenologiemethode volgens L.N. Fowler - jaren '80/'90

61. Keramisch model voor de frenologiemethode volgens L.N. Fowler - jaren '80/'90

Een fraai vormgegeven buste dat als model dient voor frenologische doeleinden, waarbij als uitgangspunt gold dat een bepaald vlak van de hersenschors correspondeert met de functie in de hersenen zelf. Met het craquelé zoals dat normaal gesproken past bij Staffordshire porselein (wat zoveel inhoudt dat het lijkt alsof het porselein in kleine deeltjes uiteengebarsten is).

* Frenologie is de theorie waarbij men ervan uitgaat dat aanleg en persoonlijkheid afgeleid kunnen worden aan de vorm van de schedel. Een theorie die al een tijdje verworpen is, maar veel stof heeft doen opwaaien toen het geïntroduceerd werd in de 18e eeuw.

Prijsindicatie: 40 - 80
Afmetingen: Hoogte 24 cm, breedte 12 cm, diepte 14 cm.
Conditie: Uitstekend.