Victoriaans setje zilververgulde sieraden met geëmailleerd decor van een roos (eind 19e eeuw)

32. Victoriaans setje zilververgulde sieraden met geëmailleerd decor van een roos (eind 19e eeuw)

Een lieflijk gedecoreerd setje bestaande uit 3 knopen en een speld met zilveren frontjes met daarop een handgeschilderd (geëmailleerd) decor van een roos. Met het originele bewaardoosje. Van Engelse afkomst uit het eind van de 19e eeuw, de Victoriaanse tijd.

Maar wat houdt emailleren eigenlijk in? Emailleren is het aanbrengen van een glasachtige glazuurlaag op metaal of aardewerk, waarna het in een pottenbakkersoven of smeltoven wordt samengesmolten tot een glad, hard oppervlak. Sommige ambachtslieden hebben deze techniek tot een kunstvorm verheven. Ook de hier aangeboden set is een fraai staaltje miniscuul handwerk.

Afmetingen: Afmetingen doosje 6 x 5,5 x 2 cm.
Conditie: Sporen van ouderdom, enige roestvorming. Desalniettemin een nog zeer begerenswaardig en handzaam kleinood uit een vervlogen tijd.

Verkoopprijs: € 10