Schitterende schrijfkist met verguld decor van een Chinees landschap, linksonder met karakters gesigneerd. Het binnenwerk is met zwarte lak afgewerkt met eveneens vergulde accenten. Er zijn verschillende compartimenten met fraai bewerkte deksels, waaronder minder voor de hand liggende (rechterzijde). Binnenin zijn nog enkele lakstempels en sleutels aanwezig, hoewel het slot (fraai bewerkt) niet functioneert.