Henri de Wolf - Grote zeefdruk ‘Hommage aan Werkman’

42. Henri de Wolf - Grote zeefdruk ‘Hommage aan Werkman’

Henri de Wolf
Zeefdruk ‘Hommage aan Werkman’
Ingelijst
Handgesigneerd
Oplage 36/100
1980.

Grote zeefdruk op stevig karton in moderne lijst. De zeefdruk verbeeldt een eerbetoon van de Groningse kunstenaar Henri de Wolf aan de fameuze Hendrik Nicolaas Werkman. Werkman maakte als drukker en kunstenaar naam binnen de kring van kunstenaars die we kennen als de Groninger Ploeg. Als kunstenaar verzette hij zich in de Tweede Wereldoorlog samen met enkele gelijkgestemden tegen de bezetter door het uitgeven van werk dat in bedekte termen kritisch was op de Duitsers. Hieraan refereert de zeefdruk van De Wolf door onder meer de subtiel verwerkte jodenster waaronder staat geschreven ‘dit nooit weer’.

Prijsindicatie: 50 - 100
Afmetingen: 102 x 71 cm.

Verkoopprijs: € 15