Epi van der Velde - Van Brussel - Olieverf op doek 'Portret van een dame'

46. Epi van der Velde - Van Brussel - Olieverf op doek 'Portret van een dame'

Mysterieus damesportret van Eremina (Epi) van der Velde - Van Brussel (1890-1973).
Olieverf op doek in oude houten lijst.
Gesigneerd rechtsonder en gedateerd (1945).

Epi van de Velde werd opgeleid aan de Kunstnijverheidschool te Amsterdam en zou daar later ook als lerares gaan werken. In 1927 exposeerde ze voor het eerst in Laren. De onderwerpen van haar werk waren stillevens, naakten en portretten. Exposities waren er in Laren, maar ook in Amsterdam. In de jaren '30 was zij lid van de Gooische Kunstkring. Tussen 1923 en 1935 was zij getrouwd met de bekende kunstschilder Henri van der Velde. Anders dan veel andere vrouwelijke kunstenaars in die tijd bleef zij ondanks haar huwelijk zeer actief als kunstenaar.

Prijsindicatie: 200 - 300
Afmetingen: 62x53 cm. incl. lijst.
Conditie: In redelijke conditie, zie de afbeeldingen voor een eigen indruk.