Uitschuifbaar Florentijns boekenplankje (jaren '50)

34. Uitschuifbaar Florentijns boekenplankje (jaren '50)

Handbeschilderde en vergulde eikenhouten boekensteun in de vorm van een uitschuifbaar bibliotheekje, vervaardigd door de gebroeders Fratelli uit Firenze (Florence). Naast het wapen van de stad is het vergulde en deels helderblauw geschilderde boekenplankje met opklapbare steunen fraai bewerkt. Dit schitterende staaltje handwerk wordt met een zegel aan de onderzijde toegeschreven aan de Fratelli (gebroeders) Paoletti, die bekend stonden om hun vakkundigheid.

Afmetingen: Lengte 37,5 cm (uitgeklapt ca. 62 cm), breedte 21,5 cm.
Conditie: Op lichte gebruikssporen na zeer goed.

Verkoopprijs: € 40