Zilveren Leeuwendaalder 1648 geslagen in de stad Kampen

38. Zilveren Leeuwendaalder 1648 geslagen in de stad Kampen

Zilveren Leeuwendaalder op Generaliteitsmuntvoet geslagen op naam van de stad Kampen in 1648.
De grote, met de hand geslagen zilveren handelsmunt toont aan de ene zijde de geharnaste ridder met schild en zwaard. Hier is te lezen dan de munt in Campen is geslagen. Op de andere zijde is de klimmende leeuw afgebeeld met het jaartal 1648 erboven, gesplitst door het muntmeesterteken lelie.

De hanzestad Kampen liet in de 16e eeuw munten slaan samen met Deventer en Zwolle, de zogeheten 'Driesteden' muntslag. Toen tijdens de Tachtigjarige Oorlog in 1587-88 Deventer werd veroverd door de Spanjaarden, kwam dit ten einde en ging men in Kampen eigen munten slaan. Van 1590 tot 1693 was het Kampens stedelijk muntatelier in bedrijf. In deze periode is deze Leeuwendaalder geslagen.

Literatuur: CNM 2.30.37.

Prijsindicatie: 80 - 120
Afmetingen:
Conditie: Fraai / Zeer Fraai. Bekijk ook de afbeeldingen voor een eigen indruk.

Verkoopprijs: € 50