Hubert Ritzenhofen - Olieverf op paneel ‘Martinitoren’

45. Hubert Ritzenhofen - Olieverf op paneel ‘Martinitoren’

Hubert Ritzenhofen (Amsterdam 1879- Düsseldorf 1961) werd geboren in Amsterdam als kind van Duitse ouders. In 1892 keerde het gezin terug naar Duitsland, maar al tijdens zijn jaren aan de Düsseldorfse Kunstacademie begon hij met het maken van studiereizen naar Nederland. Hij schilderde er stadsgezichten, maar hij was ook zeer bekwaam in het schilderen van visserstaferelen. Ritzenhofen bleef gedurende zijn leven regelmatig rondreizen maken door Nederland, die hem steevast inspiratie voor schilderijen bleven schenken. Tijdens een van zijn reizen legde hij de Martinitoren te Groningen vast. Het werd een tot in detail uitgewerkt monumentaal schilderij op een houten paneel.

Het werk is met de hand gesigneerd.

Prijsindicatie: 200 - 300
Afmetingen: 121 x 91 cm.
Conditie: Het schilderij is in zeer goede conditie. De lijst heeft beschadigingen. Bekijk ook de foto's voor een eigen indruk.

Verkoopprijs: € 220